„Siła zmian” w natarciu – warsztat „Mapa marzeń”

with Brak komentarzy

Ponad 5 lat temu, zainspirowana książką „The Artist’s Way” Julii Cameron (wtedy jeszcze nikt nie śnił o polskim wydaniu:) zrobiłam swoją pierwszą Mapę Marzeń. Zgodnie z „przepisem” z książki (w skrócie): weź kilka kolorowych magazynów, znajdź spokojną chwilę, przejrzyj magazyny i wybierz z nich te zdjęcia, obrazki czy nagłówki, które Ci się podobają, przyciągają Cię; następnie naklej je na kartkę. Cel tej pracy to dotarcie do swoich marzeń (nie wszystkich jesteśmy świadomi, nie ze wszystkimi jesteśmy „blisko”) i zobrazowanie ich w formie kolażu – tak, żeby mieć je często „na oku”, napawać się nimi i wysyłać do podświadomości sygnał, że tymi sprawami warto się zająć:) Zatem – zrobiłam mapę, poczułam radość z moich marzeń i poczułam się twórcą. Mapa wisiała 5 lat na ścianie w moim pokoju, a marzenia zmieniały się  w fakty – zaistniały w moim życiu.

Przyszedł czas na przyjrzenie się nowym marzeniom i na nową mapę. Tę nową mapę robiłam już nie sama, lecz w towarzystwie koleżanek. Oprócz radości i satysfakcji – każda nas nas zrobiła swoją mapę marzeń, każda z map była inna, niesamowita i jedyna w swoim rodzaju – wytworzyła się niesamowita, twórcza i radosna atmosfera. Tak narodził się pomysł, aby przygotować warsztat „Mapa Marzeń” – dla innych kobiet.

Po  miesiącu przygotowań, dzięki współpracy i gościnności Fundacji „Jeden Muranów”, dnia 22 listopada 2014 r. w siedzibie Fundacji odbył się warsztat – 10 uczestniczek – fajnych kobiet z różnych stron Warszawy, prawie 5 godzin twórczej pracy, w efekcie – 10 map marzeń, satysfakcja, radość, refleksje, nowe pomysły.

 

Poniżej parę zdjęć z warsztatu autorstwa Marka Ślusarza (prezesa Fundacji „Jeden Muranów”).

Warsztat "Mapa Marzeń" listopad 2014 r. - zaczynamy!
Warsztat „Mapa Marzeń” listopad 2014 r. – zaczynamy!
Warsztat "Mapa Marzeń" listopad 2014 r. - w trakcie pracy
Warsztat „Mapa Marzeń” listopad 2014 r. – w trakcie pracy

 

Warsztat "Mapa Marzeń" listopad 2014 r.
Warsztat „Mapa Marzeń” listopad 2014 r.

 

Mapy Marzeń...
Mapy Marzeń…