KNP 35: Jak odkryć swoje powołanie? – rozmowa z Żanetą Poirieux

KNP 35: Jak odkryć swoje powołanie? – rozmowa z Żanetą Poirieux

with Brak komentarzy
Mam ponad 30 (40) lat i dalej nie wiem, co chcę w życiu robić…

Może słyszysz takie stwierdzenia od swoich znajomych, może sam / sama tak myślisz… To dość frustrujące poczucie, ale zapewniam Cię, wiele osób mogłoby się pod takim zdaniem podpisać. A to dlatego, że utkwiły w takiej pracy, w której nie czują spełnienia i sensu, a nie mają pomysłu, cóż by tu konstruktywnego zrobić, aby zmienić swoje położenie.

Na pewno nie jest to przyjemny stan, ale… przynajmniej jest to punkt odbicia, przynajmniej już wiesz, co Ci nie pasuje, czego więcej nie chcesz w swoim życiu i dlaczego. A od czego zacząć nawigowanie ku Nowemu?

Jak odkryć swoje powołanie?

Temu zagadnieniu poświęcony jest cały 35 odcinek podkastu „Kurs na pasję”, w którym rozmawiam z Żanetą Poirieux, autorką książki „Human Integral – odkryj swoje powołanie”.

Kim jest Żaneta Poirieux?

Moja rozmówczyni to Polka i Francuzka, z wykształcenia i zamiłowania pianistka, psycholog biznesu, coach, mentorka, doradca zarządów korporacji, która w ciągu 25 lat praktyki pomogła 6 tysiącom ludzi odkryć talenty, ścieżkę zawodową i drogę życiową.

Poznałam Żanetę na Festiwalu Empatii w 2019 roku, ujęła mnie otwartością, życzliwością i wiedzą. Temat jej książki był bliski i intrygujący dla mnie, więc zrozumiałe, że ją zakupiłam, pracowałam z nią, aby odświeżyć sobie spojrzenie na siebie i swoją drogę. Praca z książką była bardzo ciekawym procesem, zatem zaproszenie Żanety Porieux do podkastu było naturalnym wyborem :)

Cała rozmowa toczy się wokół odkrywania powołania, a główne wątki, które poruszamy to:

– jak rozumieć słowo „powołanie”;

– skąd tyle zagubionych ludzi, którzy pomimo upływu lat nadal „nie wiedzą, co chcą robić w życiu i jak sobie pomóc w takiej sytuacji (jak odkryć swoje powołanie);

– odkrycie powołania może wyzwolić… lęk i niepewność  – i czego boimy się utracić oraz jak poradzić sobie z tymi emocjami;

– mamy wpływ na swoje życie i albo weźmiemy sprawy w swoje ręce… albo inni zrobią to za nas;

– rola właściwego nastawienia w procesie zmiany;

– wartości jako azymut w nawigowaniu po życiu;

– jakie pytania są pomocne w odkrywaniu powołania;

– etapy odkrywania powołania;

– jeśli wiesz, czego (już) nie chcesz, to wcale nie taka zła sytuacja i jakie kroki możesz podjąć w kierunku odkrywania powołania;

– co zrobić  w strefie „przejścia” – aby przejść od hobby do pracy zgodnej z powołaniem.

 

Serdecznie zapraszam do wysłuchania tego odcinka podkastu!

Listen to „KNP-20200703-35-odkryj-swoje-powolanie-ZPoirieux” on Spreaker.

Oto link do pobrania odcinka w formacie mp3 (38 MB; 1 godz 23 min)

Odnośniki wymienione w podkaście:

co decyduje o sukcesie i o porażce
Jakie masz szanse aby osiągnąć sukces? Przekonanie o niezmienności talentów kontra nastawienie na uczenie się – o tym jak nastawienie wpływa na nasze życie w podkaście Kurs na pasję

Żaneta Poirieux online:

Obróbka audio i montaż: Sławomir Bednarczuk

Fot. B. Cruveiller

Music by: JewelBeat.com

Ocena podkastu

Jeżeli lubisz podkast „Kurs na pasję” i chcesz podzielić się swoją opinią, proszę napisz recenzję w iTunes. Każda ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny i więcej osób będzie mogło się z nim zapoznać:)

Jak wystawić ocenę w iTunes?

W wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używasz w telefonie) odszukaj podkast „Kurs na pasję”, kliknij na okładkę, a potem wejdź w zakładkę „Oceny i recenzje”. Wybierz opcję „Napisz recenzję”. I napisz szczerze swoją opinię o podkaście.