Droga Artysty – wejdź na ścieżkę twórczego życia – KNP odc. 26

Droga Artysty – wejdź na ścieżkę twórczego życia – KNP odc. 26

with Brak komentarzy
Jak żyć lepiej?

Bardziej w zgodzie ze sobą, radośniej, czując sens tego co się robi? Bliżej ze sobą, z innymi ludźmi? Jak odnaleźć swoją drogę? Zadajesz sobie takie pytania?

Wprawdzie nie każdy z nas czuje się artystą czy też ma zainteresowania artystyczne, ale… każdy z nas ma w sobie potrzebę tworzenia. To nie musi być sztuka – to może być tworzenie dobrej atmosfery; pięknych drobiazgów; wnoszenie pozytywnego wkładu w życie innych ludzi; tworzenie firm – przekładanie idei na rzeczywistość.

Każdy z nas ma w sobie twórcę!

Jeśli nie dowierzasz – przyjrzyj się małym dzieciom – z jakim zapałem rysują, lepią z plasteliny, budują zamki z piasku czy ludziki z kasztanów; jak lekko układają historie prosto z wyobraźni…

Gdzieś w dorosłym życiu, „poważnym” i pełnym obowiązków, pędu i list „to do” często zatracamy tę dziecięcą ciekawość, pasję poznawania, radość i beztroskie tworzenie. Gdzieś gubimy cząstkę siebie. Co się dzieje potem? Ta „zakopana” część upomina się o swoje – obniżonym nastrojem, frustracjami, napięciem, poczuciem zagubienia czy bezsensu.

Jak odnaleźć i przywrócić do życia tę kreatywność, to „wewnętrzne dziecko”?

O tym jest książka „Droga Artysty” Julii Cameron. Na pierwszy rzut oka to książka / kurs dla zablokowanych artystów, którzy chcą odkryć i rozwinąć swoją kreatywność, obudzić swoje twórcze moce, przełamać blokady twórcze i fałszywe przekonania. Ale na głębszym poziomie, to książka dla nas wszystkich (przesadziłam?). Bo każdemu i każdej z nas przyda się taki głęboki „nur” w głąb siebie i rozprawienie się z tym, co oddala nas od prawdziwego, pełnego życia.

Jak żyć lepiej?

Zacznij od posłuchania tego odcinka podkastu! :)

Oto link do pobrania odcinka w formacie mp3 (11 MB; 24 min)

„Droga Artysty” to przewodni temat odcinka:

  • początek mojej historii z „Drogą Artysty”;
  • czy jestem artystką?
  • parę słów o autorce i okolicznościach które miały wpływ na powstanie książki i praktyk w niej zawartych;
  • krótko o porannych stronach i randkach artystycznych;
  • zaproszenie do programu online „Droga Artysty” który chcę (może dla Ciebie?:) poprowadzić

Jeśli zaciekawiła Cię moja propozycja dot. 12-sto tygodniowego warsztatu online na podstawie książki „Droga Artysty” – dowiedz się więcej – zapraszam TUTAJ :)

Zajrzyj koniecznie: KURS NA PASJĘ NA FACEBOOK :)  oraz na fanpejdż Siła Zmian

 

Zapraszam też na bezpłatne wyzwanie DODAJ SOBIE TWÓRCZEJ ENERGII

Chcesz więcej info? kliknij!

Twórcze wyzwanie na Facebook
wyzwanie DODAJ SOBIE TWÓRCZEJ ENERGII na Facebook

Music by: JewelBeat.com

Podcast jest dostępny:

na blogu
na iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
poprzez specjalny RSS

Ocena podcastu

Jeżeli lubisz podkast „Kurs na pasję” i chcesz podzielić się swoją opinią, proszę napisz recenzję w iTunes. Każda ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny i więcej osób będzie mogło się z nim zapoznać:)

Jak wystawić ocenę w iTunes? w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używasz w telefonie) odszukaj podkast „Kurs na pasję”, kliknij na okładkę, a potem wejdź w zakładkę „Oceny i recenzje”. Wybierz opcję „Napisz recenzję”. I napisz szczerze swoją opinię o podkaście.

 

 

Chcesz tajny klucz do Biblioteki coachingowej? (ćwiczenia do pobrania)

A ponadto listy ode mnie co 2 tygodnie w Twojej skrzynce (inspiracje, podkast, aktualności)

Zero spamu. Twój mail jest tu bezpieczny