Droga Artysty – wejdź na ścieżkę twórczego życia – KNP odc. 26

Droga Artysty – wejdź na ścieżkę twórczego życia – KNP odc. 26

with Brak komentarzy
Jak żyć lepiej?

Bardziej w zgodzie ze sobą, radośniej, czując sens tego co się robi? Bliżej ze sobą, z innymi ludźmi? Jak odnaleźć swoją drogę? Zadajesz sobie takie pytania?

Wprawdzie nie każdy z nas czuje się artystą czy też ma zainteresowania artystyczne, ale… każdy z nas ma w sobie potrzebę tworzenia. To nie musi być sztuka – to może być tworzenie dobrej atmosfery; pięknych drobiazgów; wnoszenie pozytywnego wkładu w życie innych ludzi; tworzenie firm – przekładanie idei na rzeczywistość.

Każdy z nas ma w sobie twórcę!

Jeśli nie dowierzasz – przyjrzyj się małym dzieciom – z jakim zapałem rysują, lepią z plasteliny, budują zamki z piasku czy ludziki z kasztanów; jak lekko układają historie prosto z wyobraźni…

Gdzieś w dorosłym życiu, „poważnym” i pełnym obowiązków, pędu i list „to do” często zatracamy tę dziecięcą ciekawość, pasję poznawania, radość i beztroskie tworzenie. Gdzieś gubimy cząstkę siebie. Co się dzieje potem? Ta „zakopana” część upomina się o swoje – obniżonym nastrojem, frustracjami, napięciem, poczuciem zagubienia czy bezsensu.

Jak odnaleźć i przywrócić do życia tę kreatywność, to „wewnętrzne dziecko”?

O tym jest książka „Droga Artysty” Julii Cameron. Na pierwszy rzut oka to książka / kurs dla zablokowanych artystów, którzy chcą odkryć i rozwinąć swoją kreatywność, obudzić swoje twórcze moce, przełamać blokady twórcze i fałszywe przekonania. Ale na głębszym poziomie, to książka dla nas wszystkich (przesadziłam?). Bo każdemu i każdej z nas przyda się taki głęboki „nur” w głąb siebie i rozprawienie się z tym, co oddala nas od prawdziwego, pełnego życia.

Jak żyć lepiej?

Zacznij od posłuchania tego odcinka podkastu! :)

Oto link do pobrania odcinka w formacie mp3 (11 MB; 24 min)

„Droga Artysty” to przewodni temat odcinka:

  • początek mojej historii z „Drogą Artysty”;
  • czy jestem artystką?
  • parę słów o autorce i okolicznościach które miały wpływ na powstanie książki i praktyk w niej zawartych;
  • krótko o porannych stronach i randkach artystycznych;
  • zaproszenie do programu online „Droga Artysty” który chcę (może dla Ciebie?:) poprowadzić

 

Zajrzyj koniecznie: KURS NA PASJĘ NA FACEBOOK :)  oraz na fanpejdż Siła Zmian

Music by: JewelBeat.com

Podcast jest dostępny:

na blogu
na iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
poprzez specjalny RSS

Ocena podcastu

Jeżeli lubisz podkast „Kurs na pasję” i chcesz podzielić się swoją opinią, proszę napisz recenzję w iTunes. Każda ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny i więcej osób będzie mogło się z nim zapoznać:)

Jak wystawić ocenę w iTunes? w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używasz w telefonie) odszukaj podkast „Kurs na pasję”, kliknij na okładkę, a potem wejdź w zakładkę „Oceny i recenzje”. Wybierz opcję „Napisz recenzję”. I napisz szczerze swoją opinię o podkaście.