Kurs na pasję odc. 11 – Jak dobrze zamknąć stary rok i rozpocząć nowy

Kurs na pasję odc. 11 – Jak dobrze zamknąć stary rok i rozpocząć nowy

with 4 komentarze

Każdy podcast z cyklu „Kurs na pasję” to moja rozmowa z Moniką Myszką-Wieczerzak, animatorką rozwoju osobistego, mamą, która dba o przestrzeń dla siebie i uczy tego inne kobiety na blogu DomDobreMiejsce.pl oraz w Grupie Dom Dobre Miejsce na Facebooku. Monika jest też autorką Motywującej Pocztówki – inspirującego newslettera dla mam, które chcą cieszyć się życiem rodzinnym, nie tracąc z oczu własnych potrzeb, a także twórczynią wirtualnej Kawiarni Mamy Liderki – cyklu webinarów, których celem jest wzmacnianie w kobietach wychowujących dzieci tożsamości lidera.

Dla nas obu pasja jest bardzo ważnym elementem spełnionego życia. Połączyła nas pasja do rozwoju osobistego, odkrywania kim w głębi duszy jesteśmy i życia zgodnego z tym „wzorem” (jedni zwą to „pasją”, inni – „powołaniem”). Częścią niego jest inspirowanie innych i pokazywanie, że życie pełne pasji jest możliwe dla każdego. Stąd też wzięła się audycja / podcast „Kurs na pasję”.

Kończy się rok 2016, jeszcze jesteśmy zanurzeni w świątecznej atmosferze, może trochę rozleniwieni? To dobry czas aby spojrzeć wstecz na miniony rok, świętować sukcesy, celebrować to co było dobre. A niebawem, zanim zacznie się Nowy Rok, albo tuż na początku stycznia warto pomyśleć, zaplanować, jaki ma być ten kolejny rok? Co chcemy urzeczywistnić, z czym chcemy się pożegnać, jakie wyzwania podjąć, czego zaniechać? O tym rozmawiamy z Moniką w tym odcinku.

W audycji usłyszysz:

  • o naszych sposobach na podsumowanie „starego” roku i stworzenie wizji na następny rok,
  • o „narzędziu” / broszurce YearCompass i dlaczego ją polecam,
  • o tym, że warto planować i podsumowywać działania nie tylko w sferze zawodowej, ale również prywatnej (np. w sferze relacji małżeńskiej, w rodzicielstwie),
  • co nieco o naszym podejściu do planowania,
  • jak weryfikować cele – czy tak naprawdę nam na nich zależy, czy są „nasze” (jedno sprytne pytanie coachingowe:),
  • jak nie pomylić celu ze strategią (czyli sposobem realizacji celu).

Tu możesz wysłuchać audycji:

Listen to „Jak dobrze zamknąć stary rok i rozpocząć nowy” on Spreaker.

Oto link do pobrania podcastu w formacie mp3 (18 MB; 39 min 27 sek)

Osoby, strony, tematy wymienione w audycji:

Year Compass – narzędzie do podsumowania „starego” roku i zaplanowania nowego – w wersji polskiej można pobrać tu

Pani Swojego Czasu, czyli Ola Budzyńska, która uczy kobiety jak wziąć czas w swoje ręce i zarządzać nim po swojemu

Podkast Michała Szafrańskiego WNOP 017: 10 wskazówek jak skutecznie planować cele, opracować konkretny plan działania i uniknąć słomianego zapału (szczerze polecam – jeśli po wysłuchaniu tego odcinka podkastu masz chęć na dokładne zaplanowanie nadchodzącego roku, to w podkaście WNOP 017 znajdziesz dużo cennych wskazówek)

Music by: JewelBeat.com

Źródło zdjęcia: www.unsplash.com

Jeśli Ci się podobało, zostaw komentarz! Podziel się wrażeniami, zapytaj, powiedz, o czym chcesz posłuchać w kolejnej audycji.

lub napisz do nas:

Anna Bednarczuk – kliknij tu

lub

Monika Myszka-Wieczerzak: monika@domdobremiejsce.pl

Skąd pobrać podcast:
Podcast jest dostępny: