Zrób sobie mapę marzeń na ten rok!

with Brak komentarzy

Tym razem nagrałam dla Ciebie film o mapie marzeń, bo jestem od lat fanką tego narzędzia! Poznałam je dzięki książce Julii Cameron "Droga Artysty". Nad moim biurkiem wisiała dłuższy czas moja druga mapa, kiedy w grudniu 2018 poczułam, że czas na kolejną mapę.  Że coś się zmienia we mnie, nie do końca potrafię zobaczyć, w którą stronę idzie zmiana, a przecież potrzebuję to wiedzieć!

Poczułam, że czas na zrobienie mapy marzeń na 2019 rok!

Może zapytasz - a do czego mi taka mapa?

Czy pamiętasz jeszcze o swoich noworocznych postanowieniach?

Zapewne nie.

Tak zwane "postanowienia" gasną tak szybko jak sztuczne ognie ;) Może dlatego, że na dobrą sprawę nie są przemyślane i tak naprawdę "nasze" - zgodne w pełni z tym, co chcemy i na co się zgadzamy. Często są tylko z poziomu "głowy" - intelektu - brzmią super, ale ignorują emocje i ciało. Nie są kompatybilne z całym "jestestwem" i dlatego przegrywają z codziennością.

Jest na to jakiś sposób? Znam taki, to mapa marzeń :)

Mapa marzeń - rozmowa ze swoim wnętrzem

Zachęcam Cię do przyjemnej pracy - dialogu ze swoją podświadomością i duszą. Do pracy twórczej, do poddania się intuicji, głosowi z wnętrza. Mapa marzeń posługuje się obrazem, hasłami - czyli symbolem; bazuje na emocjach, skojarzeniach, na flow.

Co potrzebujesz aby zrobić mapę:

  1. czasu - bez rozpraszaczy i multitaskingu. Zrób sobie prezent, potraktuj się wyjątkowo i podaruj sobie czas dla siebie - minimum godzinę, ale lepiej zarezerwuj 2-3 godziny.
  2. materiałów do pracy, czyli:
    1. co najmniej kilku kolorowych magazynów, z których można wycinać obrazki, zdjęcia i wszystko co Cię zachwyci. Najlepiej żeby to były magazyny o różnej tematyce - aby Twoje wnętrze miało z czego wybierać :)
    2. nożyczek, kleju (dobrze sprawdza się klej w sztyfcie)
    3. brystolu czy też innego "podkładu" na który potem nalepisz wybrane przez siebie zdjęcia, teksty.

Jak zrobić mapę? Po co? - obejrzyj video!